Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

MODERN CAHİLİYE ÇAĞI

 • Mehmet Ali Korkut
 • 2019-01-13 13:54:43
 • 1342 Görüntülenme

 • Değerli okuyucularımız,  birazdan okuyacağınız yazı, ilk paylaştığım yazımdır.  Yazıyı kısa ve içerik olarak  geniş bir şekilde kaleme almadım  ileri ki yazımlarda geniş içerikli ve uzun yazılar kaleme alacağım inşallah.

  MODERN CAHİLİYE ÇAĞI

  Şuan ki çağa modern çağ denilmektedir, aslında yaşadığımız çağın ismi  modern cahiliye çağıdır.

  Bu görüşüm hakkında eleştirilerde bulunan bilirsiniz ama, şuanda binlerce üniversite lise ve medrese var, okuma ve yazmanın az olduğu bir çağ değildir   cahiliye çağından kastımız. Tarihte biraz yolculuk yaparsak  peygamber efendimizden önceki çağa da büyük ölçüde okur yazarlığın olduğunu görürüz. Bizim cahiliye çağından kastımız başta Allah ve resulünden olan uzaklıkla birlikte geçmişteki karanlık  çağlardaki adetlerin şuanda farklı bir isimde veya farklı bir şekilde devam etmesidir. Cahil insan okuma yazma bilmeyen insan değildir, cahiliye  devrinden asıl maksadımız şunlardır: Adam öldürme, Zina, Hırsızlık, Adaletsizlik, Zulüm ve en önemlisinde  Allah ve resulünden uzak  bir yaşantı içinde bulunmalarıydı.

  Günümüze baktığımızda adam öldürme hat safhada, zina %40 nispetinde çoğalmış, kuran dersi verilmesinden  dolayı yıllarca hapiste yatan Müslümanlar var bu da zulüm ve adaletsizliğin nedenli büyük olduğunun kanıtı,

  Ve ne yazık ki %90 Müslüman olan bir ülkede haramlar içinde büyüyen çocuklar yetiştirmekteyiz...

  Geçmiş tarihte karanlık çağlar olarak bize okutulan çağlarla  şuanda  yaşadığımız çağla  kıyas yaptığımızda herhangi bir farklılık  olmadığı kanaatindeyim.