DEMOKRASİ Mİ YOKSA YENİ BİR HAÇLI SEFERİ Mİ?

SEYFETTİN AĞIRMAN

DEMOKRASİ Mİ YOKSA YENİ BİR HAÇLI SEFERİ Mİ?

Bildiğiniz gibi ABD’nin İslam coğrafyasını fiili olarak işgal etmeye başladığı ilk ülke Afganistan’dır.  Gerekçesi ise on bir eylül saldırılarını yapanların Afganistan’da faaliyet gösteren Usame bin ladin in yönettiği El-Kaide hareketine mensup kişiler olması. Evet ABD’nin Afganistan saldırısı intikam amaçlıydı diyelim peki ırak, Suriye, NATO’nun Libya saldırıları, Mısır’daki askeri darbenin desteklenmesi. Hâlbuki Arap baharı doğmuştu diktatörler gidecek yıllardır ezilen, susturulan halklar kendi kendilerini yönetecek; demokrasi gelecekti. Âmâ öyle olmadı. Demokrasi getirecekler diye sahadaki muhaliflerin neredeyse tümünü destekleyen ve idareci hükümetlere cephe alan doğunun örnek demokratik ülkesi dedikleri Mustafa Kemal’in  Türkiye’si arkadan hançerlenecek darbeye sahne olacaktı. Oysa batının desteğiyle kurulan laik cumhuriyet gerici Arap rejimlerine örnek olacak onlarında çağdaşlaşmasına örnek olacaktı ki her nedense cumhuriyetin çocukları olduklarını iddia eden canlar tarihteki cem vakalarına taş çıkartırcasına Avrupalı haç ittifakına sığındılar özel korumaya alındılar.

Yetmedi ekonomik darbe yapmaya çalıştılar, darbecileri kucakladılar kaçan hiç bir darbeci iade bile etmediler üstelik bazılarını kendi vatandaşlıklarına aldılar. Bütün bunlar NATO üyesi, AB üyeliğine aday sözde Avrupa ülkesi Türkiye’ye karşı  yapıldı. Bununla da yetinilmedi ABD  ve NATO’yu rüyalarında bile protesto eden tüm sol örgütleri Suriye de birleştirip bunlarla işbirliğine gittiler Rus ve ABD bayrakları karargahlara çekildi ve terör listelerinde yerler değişti. Özgürlük isteyen muhalifler terörist, teröristler müttefik oldu. Kafa kesen İŞİD ile sosyal demokratlar kanka olup çıktılar. Sizce tüm bunlar tesadüf mü? onlara sorarsanız ”barbar ve gerici rejimlerin yerine demokrasi ve insan haklarını getirmek için ”diyorlar. Başta ırak olmak üzere bütün zenginlikleri talan edildi, petroller paylaşıldı, bankalar talan edildi, tarihi eserler ABD ve Avrupa ülkelerine taşındı, taşınmayanlar bombalarla yerle bir edildi, başta peygamber ve sahabe mezarları olmak üzere camiler yıktırıldı kısacası İslam adına ne varsa ortadan kaldırılmaya çalışılıyor öğleki sakal ve tesettür bile başta Suriye ve ırak Kürdistan’ında olmak üzere yasaklandı, bu yasak Avrupa ülkelerine bile uygulanır oldu. Sizi bilmem ama bana göre bunların hiç biri tesadüf değil ve sanıldığı gibi bu demokrasi savaşı değil bu yeni bir haçlı seferi yani batının İslam mı ve Müslümanları yok etme çabasıdır. Tabi bunu söylerken şunda unutmayalım bu aynı zamanda ümmetin zenginliklerini sömürmeye yönelik emperyalist bir saldırıdır.    

Haçlı seferlerinin gerekçelerini, sebep ve sonuçlarını incelediğimizde yukarda söylediklerimizin tümünü göreceğiz zamanda Müslümanların ekonomileri çökmüş, zenginlikleri batıya taşınmış, İslam coğrafyası talan edilmiş, sivil katliamları yaşanmış, İslam orduları karada ve denizlerde yer yer gerilemiş, ülkeler işgal edilmişti. Aynı zamanda Avrupa’da yönetimler ve sınırlar değişmiş, yeni yeni ittifaklar kurulmuştur.

Genelde orta doğuda yaşı yan halklar, özelde  orta doğunun dinamikleri ve varisleri olan Müslümanlar bu adı konulmamış çağdaş haçlı saldırılarına karşı aralarındaki husumetleri bir kenara bırakıp nifak yerine ittifak kurmaları gerekir. Bunu yaparken kişisel çıkarları bırakıp ümmetin geleceğini düşünmeleri birinci sırada yer almalı ve batının köleci zihniyetini ve ideolojileri uğruna ümmetin dinamiklerini çökerten, fitne ve fesada sebep olan tüm şartlar ve oluşumlar ortadan kaldırılmalıdır. Bu sorumluluk öncelikle idarecilere aittir. parti, fırka, cemaat v.s. her neyse kendilerine çeki-düzen vermek zorundadırlar. İnsanlığa verebilecek bir cevabımızın olması ve Allaha sunacak iyi bir amel için yapmamız gereken budur. Ne demiş Hz. Ömer halife seçilince? ’haktan saparsam bende, beni uyarmazsanız sizde hayır yoktur’’ evet bu sözün üzerine diyecek söz ancak peygamberin sözü olur’ ’selam hidayete tabi olanların üzerine olsun’’ amin.

  SEYFETTİN AĞIRMAN

                                                                                                                                              

 

Paylaş: