EY ABD, RUSYA VE AVRUPA ELİNİZİ BİZDEN ÇEKİN.

FARUK ER

 Asrımızda vuku bulan siyasi cambazlık ve devam eden kirli savaşlar ve önü alınmayan katliamlar gösteriyor ki küfür tek millet olduğu, kafirleri dost edinmememiz gerektiği nakıs bir akıl ile fark edilip küfrün biz Müslümanları kendi emelleri doğrultusunda kullandıkları sarih bir şekilde görülmektedir.

                   Tarih 06.03.2020 de Trump’a Afganistan da ki Taliban hakkındaki soruya “Taliban’ın gerçekten barış yapmak istediğine inanıyorum. Neredeyse 20 yıldır Afganistan’ dayız inanın yada inanmayın artık onlarda savaşmaktan yoruldular. Onlar savaşçı 1000 yıldır bunu yapıyorlar. Biliyorsunuz Sovyetler Birliğini Rusya yapan da Afganistan dır.”

                   Evet Trump bu konuşması ile Müslümanların savaş istemedikleri, ancak şartlar savaşa zorluyorsa, 1000 yıl savaşa bileceklerini ve netice zafere ulaşana kadar savaşacaklarını ve savaş devam ederse karşı tarafın bozguna uğrayacağı anlaşılıyor. Allah’ın izni ile daima İslam galip geleceği gibi, Trump diyor ki Sovyetler Birliğini Rusya yapan Afganistan dır. Yani Sovyetlerin Afganlarla yaptığı acımasız savaş onların sonunu getirip onları parçalamış, küçültmüş neticede Sovyetler dağılıp birçok devlet kuruldu. Bu Devletlerin bazıları da ekonomik olarak Rusya dan daha iyi bir durumdadırlar.

                     Diyoruz ki Müslümanların ve İslam coğrafyasında bulunan Devletler gayeleri Rıza i İlahi ve kardeşlik temelli adalet ve adil bir anlayış esas alınıyorsa, verdiği kavgadan ve savaştan korkmasın, galip ve üstün olacaklar. Çünkü Allah müminlere vaat etmiştir. Aynı zamanda yakın tarih bu söylediklerimizi doğruluyor ve Allah cc Trump gibi birinin dili ile itiraf ettiriyor. Afgan savaşı Sovyetleri küçültüp Rusya yapması demesi gibi, Müslümanım diyen herkese önce kardeş olalım ve aramızda barışı tesis edelim ki çok güzel neticelere ulaşalım.

                     Trump konuşmasında “Suriye ile Türkiye arasındaki sınırı koruyorduk. Neden bunu yapıyorduk ki bırakalım (Suriye ve Türkiye) kendileri savaşsın. Biz bunu neden yapıyorduk ki” şeklindeki konuşması her şeyi açık ve sarih bir şekilde gösteriyor ki İslam coğrafyasında kaos, savaş ve göz yaşı dinmesin diye bir çaba içerisindedirler. Bu kötü emellerine ulaşmak için sürekli İslam beldelerini karıştırıp kendilerine bağlıyorlar. Aynı zamanda İslam beldelerindeki bazı liderler Trump’tan çok Trump olmuşlar. İşte bundan böyle hep biz ağlıyoruz. Unutma ey Trump bir gün bu topraklardan çıkarılacaksınız. Bu topraklarda barınamayacaksınız.

                   Allah cc Maide  51. Aytte “Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları veli edinmeyin, onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.” Müslümanların Reisleri sadece bu ayetin hükümlerini yerine getirirlerse bu topraklarda huzur, selamet, adalet kardeşlik, dürüstlük, ekonomik kalkınmışlık ve teknolojik başarı mümkün olur. Bizler hala Rusya, ABD ve Avrupalıların kapısına gidip onları aramızda hakim tayin edersek nice beldeler viran olur. Nice canlar paramparça olur. Küfrün elinde oyuncak oluruz. Bu kadar göz yaşı, ızdırap ve yerle bir olan şehirler yetmiyor mu ?  Bütün müminler kardeştir deyip, kardeşlik için çabalasak ve yüz yüze görüşsek muhakkak yarınlar İslamın olacaktır.

                    Yönümüzü İslam beldelerine çevirelim, huzuru kendimizde yani İslam da arayalım. Huzuru ABD, Avrupa ve Ruslarda aramayalım. Yoksa gözyaşlarımız dinmez.

                   Yarınların İslamın olma temennisi ile Allah’a emanet olun.

                     FARUK ER

 

Paylaş: