Milli Ağaçlandırma Gününde Nusaybin'e yüzlerce fidan dikildi

Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes Programı" nedeniyle Nusaybin'de yüzlerce fidan dikildi.

Milli Ağaçlandırma Gününde Nusaybin'e yüzlerce fidan dikildi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes Programı" kapsamından Nusaybin'de fidan dikildi.

 

11 Kasım günü saat 11.11'de Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda; kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılan ağaçlandırma ve erozyon kontrolü çalışmaları kapsamında, tüm yurtta eş zamanlı olarak fidan dikme etkinliği yapıldı.

 

 

Nusaybin İpek Yolu kenarındaki Okullar Bölgesinde yapılan fidan dikimine İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, Emniyet Müdürü Ragup Durmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Doğan, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Tekin, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Adil Çelik, Şoförler ve Otomobilcileri Odası Başkanı Hüseyin Gündoğdu, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
    

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Temizkan, diktiği fidana daha sonra su verdi.
    

Fidan dikme programı sonrası açıklama yapan Temizkan, Milli Ağaçlandırma Günü'nde Okullar Bölgesinde fidan dikme sebebinin çocuklara ağaç sevgisini aşılamak olduğunu kaydetti.
    

Milli Ağaçlandırma programına katılarak fidan diken herkese teşekkür eden Temizkan, "Geçen sene de aynı program Türkiye geneli icra edilmişti. Milyonlarca fidan toprakla buluşturulmuştu. Evliya Çelebi Nusaybin'i anlatırken "ağaçlardan gökyüzünü göremedim" diyor. Demek ki bu kadar yemyeşil bir vadi buralar. Biz tekrar yeşil ve ferah çevreyi canlandırmak için böyle vesileleri kaçırmıyoruz" şeklinde konuştu.

Paylaş: