Hüda Par Nusaybin ilçe teşkilatından, ilçe Müftüsüne Camiler ve Din Görevlileri Haftası ziyareti

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Hüda Par Nusaybin ilçe teşkilatı, ilçe müftüsü Üsame Anlağan’ı  makamında ziyaret etti.

Hüda Par Nusaybin ilçe teşkilatından, ilçe Müftüsüne Camiler ve Din Görevlileri Haftası ziyareti

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan ve büyük bir coşkuya sahne olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, bu yıl pandemi nedeniyle halka açık kalabalık programlar yapılamazken bunun yerine çeşitli ziyaretler yapılıyor
Nusaybin Hüda par ilçe başkanı Halil Talayhan ve yardımcısı Seyfettin Ağırman, camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle Nusaybin ilçe müftüsü Üsame Anlağan’ı  makamında ziyaret etti.
Nusaybin müftülüğünde gerçekleşen  ziyarette, Hüda Par heyeti ilçe müftüsü Üsame Anlağan’ı  haftalarını kutlayarak kendilerine başarı dileklerini ilettiler 
ziyaretten dolayı Hüda par heyetine teşekkür eden Anlağan’ı ilçe yaptıkları çalışmaları gelen heyetle paylaştı 
Anlağan; “ilçemizde kitap ve broşür dağıtımının yanı sıra  Mevlüt etkinlikleri düzenledik , gençleri okumaya teşvik ediyoruz  bunun için görevli atadık. amacımız Allah rızası için halka hizmet etmektir”  dedi. 
“İmamlarımıza  gençlerin ibadetleri konusundaki eksikliklerin  giderilmesinde büyük sorumluluklar düşmektedir”
İslam dini cami merkezli bir din olduğunu belirten Talayhan, İmanlı bir gençlik yetişmesi için İmamlarımıza büyük görevler düştüğünü dile getirdi
Talayhan; “Halka en fazla hitabetin yapıldığı yer minberdir özellikle ibadetler konusunda gençlerin eksiklikleri olduğunu bunu içinde imam kardeşlerimize  büyük görevler düşmektedir.
ayrıca kovid-19 salgını nedeniyle imamlarımızın cami temizliğine gösterdikleri hassasiyetlerini takdir ediyoruz . Dileğimiz bu salgının bir an önce sona ermesi halkımızın sağlık ve sıhhate kavuşması ve tekrar ibadetlerini sağlık ve sıhhat içinde yapmasıdır ” dedi.

Paylaş: