Umut Kervanı Nusaybin’de 400 aileye kurban eti dağıttı

Umut Kervanı, Mardin’in Nusaybin ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 400 aileye kurban eti yardımında bulundu.

Umut Kervanı Nusaybin’de 400 aileye kurban eti dağıttı

Türkiye genelinde muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı Vakfı, Mardin’in Nusaybin ilçesinde daha önceden tespit ettiği  yetim ve mağdur 400 aileye kurban eti ulaştırdı.

Bu yıl Coronavirus (Covid-19) salgını nedeni ile hijyen kurallarına dikkat eden vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler, kesilen kurban etlerini parçalar haline getirdikten sonra eşit ağırlıkta poşetlere koydu. Yardım poşetlerine doldurulan etler fakir ailelere dağıtılmak üzere arabalara yerleştirildi.

Vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler ile kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini dağıttı.

Konu hakkında açıklama yapan Nusaybin  Umut Kervanı Temsilcisi Selman Kardaş, " Nusaybin  Umut Kervanı olarak her sene yaptığımız gibi bu senede Kurban Bayramının ikinci günü kurbanlarımız kestik. Vatandaşların, hayır sahiplerinin bize emanet olarak verdikleri kurbanları tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileleri dağıttık. Bu yıl Nusaybin  içerisinde 400 aileye kurban eti ulaştırdık." ifadelerini kullandı.

 

Paylaş: