İmsak:04:58 Güneş:06:19
17 °C

Midyat -Nusaybin kara yolunda Kaçak telefon ve uyuşturucu madde ele geçirildi

Midyat -Nusaybin kara yolunda Kaçak telefon ve uyuşturucu madde ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Midyat -Nusaybin kara yolunda yapılan yol kontrol ve araması esnasında durdurulan üç farklı araçta uyuşturucu hap, gümrük kaçağı telefon ile 15 gram kubar esrar ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, KOM Şube Müdürlüğü ve Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Midyat-Nusaybin kara yolu üzerinde yapılan yol kontrolünde durdurulan araçta arama yapıldığı esnada uyuşturucu madde arama köpeği Cesur isimli köpeğin tepki vermesi üzerine üst araması yapılan C.Ç isimli şahsın üzerinde 15 gram kubar esrar ele geçirildi.

Aynı kara yolu üzerinde durdurulan başka bir araçta seyahat eden M.A isimli şahsa uyuşturucu madde köpeği Cesur'un yine tepki vermesi üzerine, yapılan üst aramasında 2 adet Lyrica isimli hap, 18 adet diazem kapsül hap ile uyuşturucu madde alımı esnasında kullanılan 2 adet bong olarak tabir edilen aparat ele geçirildi.

Yol kontrol ve aramalarına devam eden jandarma ekipleri yine aynı karayolu üzerinde E.D isimli şahsa ait 33 EIS 91 plakalı araçta yaptıkları aramada ise gümrük kaçağı piyasa değeri yaklaşık 76.000,00 TL olan 38 adet çeşitli model ve markalarda cep telefonu ele geçirildi.

Söz konusu olaylarla ilgili C.Ç, M.A ve E.D hakkında yasal işlem başlatıldı. (İLKHA)