Ticaret Borsası Başkanı Aktaş, Tüm Kamu Borçları ertelenmeli

TOBB’ye bağlı Nusaybin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Aktaş, alınan koronavirüs önlemleri sonrası tüm kamu borçlarının ertelenmesi gerektiğini belirtti.

Ticaret Borsası Başkanı Aktaş, Tüm Kamu Borçları ertelenmeli

Başkan Aktaş, koronavirüs önlemleri konusunda ülke geneli alınan önlemlere değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Sağlık, Milli Eğitim, Adalet, Milli Savunma, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarının aldığı önlemlerin hayati öneme sahip olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, İçişleri Bakanlığının dün geceden itibaren yürürlüğe koyduğu tedbirlerin, önlemleri bir kat daha artırdığını kaydetti.
Alınan tedbirlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, ancak bununla birlikte birçok hizmet sektörünün durma noktasına geldiğini söyledi. Devletin ve hükumetin vatandaşların zararlarının en aza indirgemesi için Kamu borçlarının ertelenmesi gerektiğini ifade eden Aktaş, “koronavirüs (covid-19) salgını ile mücadele kapsamının sonucu olarak çiftçi, esnaf, tüccar, turizm, hizmet ve buna benzer sektörlerin tamamının mağdur olduğu ortadadır. Koronavirüs sürecini halkın sağlığı açısından bugüne kadar çok başarılı biçimde yürüten hükumetimiz, işletmelerimizin ayakta kalması için de her türlü tedbiri alarak destek vereceğinden şüphemiz yoktur. Bu kapsamda içinde bulunduğumuz süreç içerisinde; işletmelerin mağdur olmamaları için vergi borçları, SGK primleri, banka kredileri, elektrik faturaları gibi ödemelerinin ertelenmesi gerekmektedir. Kamu borçlarının ertelenmesiyle sanayicilerimiz, tüccarlarımız ve işletmelerimiz bir nebze de olsa rahat bir nefes alacaklardır” şeklinde konuştu.
Başkan Aktaş, TOBB ve Nusaybin Ticaret Borsası olarak koronavirüs önlemleri konusunda devletin ve hükümetin aldığı tüm önlemleri desteklediklerini ifade etti.

Paylaş: