Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Engelli sporcuları taşıyan minibüs Mardin'de devrildi

Engelli sporcuları taşıyan minibüs Mardin'de devrildi

Mardin’de, Malatya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımını taşıyan minibüs devrildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Engelli Basketbol 3.lig C Grubu’nda mücadele eden Malatya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının sporcu ve yöneticilerini taşıyan minibüs, Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Derneği Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile karşılaşmak üzere Mardin'e gelen Diyarbakır-Mardin karayolunda kaza geçirdi.

15 kişilik Malatya kafilesi, akres geçidine varmadan önce karlı yolda sürücüsünün araç kontrol hâkimiyeti kaybetmesi sonucu şarampole devrildi.

Devrilen araçta bulunanların hayati tehlikesi olmadığı öğrenilirken, minübüste bulunan Malatya kafilesindeki sporcu ve yöneticiler olay yerine sevk edilen ambulanslar ile Mardin Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazasının duyulmasıyla Mardin Valiliği, İl Spor Müdürlüğü olay yerine ve hastaneye giderek misafir takımın tedavi ve ihtiyacı için girişime başladığı belirlendi.

Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Başkanı İzzettin Akbaba da rakip takımı hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

]]>