Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin Hüda Par’dan İlçedeki Su zammı ve yol durumu hakkında açıklama

Nusaybin Hüda Par’dan İlçedeki Su zammı ve yol durumu hakkında açıklama

Hürdava Partisi Nusaybin İlçe Başkanlığı İlçe Başkanı Halil Talayhan Başkanlığında yapmış olduğu Aylık değerlendirme toplantısında İlçenin sorunları ele alındı.


Mardin -Hürdava Partisi Nusaybin İlçe Başkanlığı Pazar günü İlçe Başkanı Halil Talayhan Başkanlığında yapmış olduğu Aylık değerlendirme toplantısında İlçedeki su zammı ile bozuk  yol  sorunları ele alındı.

Toplantı neticesinde ele alınan sorunların basınla paylaşılması konusunda karar verildiğini dile getiren Talayhan: Bilindiği üzere ilçemizin öncelikli sorunu, halkımızın barınma meselesidir  Bunun yanında halkımızın diğer bir sorunu da SU’ya yapılan zamlardır. İlçemizde 2 TL’den içilen suyun bir anda 6,25 TL’ye çıkartılması halkımız tarafından tepkiyle karşılanmış bu konuda çok sayıda şikâyet bize ulaştığı gibi çeşitli şekillerde de yerel basına da yansımıştır. Tepkiler üzerine bazı siyasi parti yöneticilerinin açıklamalarında ve halk arasında dolaşan bazı haberlere göre bu zammın ertelendiği ya da geri çekildiğine dair söylentiler mevcut olup halkımız bu konuda aydınlatılmamıştır.

Parti olarak Nusaybin’den Mardin merkez ve ilçelerinin çoğunun yanında bazı kırsal alanlarının su ihtiyacı karşılanmaktadır. Değişik yerlere pompa vs. giderleri olduğu halde Nusaybin ilçemizin merkezine verilen şebeke suyunda böyle bir masraf olmadığı halde suyun bu kadar pahalı verilmesi ve diğer yerlerle aynı kefeye konulması bizce yanlıştır ve derhal bu zammın iptal edilmesi gerekiyor. Halkımızın çukur siyasetinden sonra uğramış olduğu mağduriyet biran önce yerleşmesi gereken mesken sorunu, Suriye’den yapılan saldırılardan dolayı yaşanan göç ve dönüşüm sonucu ekonomik açıdan son derece mağdur olmuş bu halka yeni bir ekonomik yük mağduriyetlerin artmasına neden olacak ve olmaya başlamıştır. Yetkililerin bu konuda sağduyulu davranmasını, halkımızın bu konuda resmi bir açıklama yapmalarını umuyoruz.

    Diğer önemli bir sorun da ilçemizdeki yolların durumudur. Gerek Büyükşehir Belediyesine bağlı gerekse Nusaybin Belediyesine bağlı yollar çukur siyasetinden sonra yaşanan yıkımla beraber tamamen tahrip olmuş, daha sonra bazı iyileştirmeler yeterli olamasa bile yapılmıştır. Özellikle yeni yapılan çalışmalardan sonra altyapı arızalarından doğan bozukluklar ve kazılar nedeniyle gereken onarımlar yapılmamış, yapılanlarda yetersiz olduğundan mağduriyetlere neden olmaktadır. Başta Nusaybin Mardin yolu, bu yoldaki rögar kapaklarının durumu ve Çağ çağ Bulvarında oluşan tahribatlar şikâyetlere konu olmaktadır. Bunun yanında İlçenin değişik yerlerindeki ara cadde ve sokaklarda bahsi geçen yollardan farklı değildir. Bu konuda İlçe Teşkilatımıza çok sayıda şikâyetler gelmiştir, hala gelmeye devam etmektedir. Bazı yollarda oluşan arızalar kum çakıl gibi malzemelerle geçici olarak giderilmeye çalışılmaktadır. Yağmur suyu dolayısıyla bunlarda bir iki gün içerisinde eski haline dönmektedir. Teşkilat olarak halkımızın sesine kulak verilesi gerektiğine inanıyoruz Yetkililerden bir an önce bu sorunu çözmelerini bekliyoruz.

    İlçe Teşkilatı olarak halkımızın sorunlarını dile getirmek bizim görevimizdir. Yetkili kişi ve kurumların halka karşı görevlerini yapmalarını umuyoruz. İşin takibatını yapmaya devam edeceğiz önemli olan halkımızın huzuru, refahı ve güvenliğidir. Bu konularla ilgili parti olarak her zaman duyarlı olacağız dedi.