Nusaybin’de 2 bin kişi  Siyer Yarışmasında ter döktü 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye genelinde  "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlenen umre ödüllü Siyer Yarışmasına Nusaybinliler yoğun ilgi gösterdi 

Nusaybin’de 2 bin kişi  Siyer Yarışmasında ter döktü 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Türkiye genelinde "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlenen Siyer Yarışması, Nusaybin’de de yapıldı. Nusaybinliler Yarışmaya yoğun katılım gösterdi 

Geçen yıla oranla yoğun katılımın olduğu sınava giren yarışmacılar, sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullarda hazır bulundular. Soğuk havaya rağmen sınava kimi yarışmacıların çocuklarıyla birlikte kimi yarışmacılarında ailece sınava girdiği görüldü.
İlçe merkezi ile kırsal mahallerde gerçekleştirilen yarışmaya yıl yaklaşık 2 bin kişi başvurdu.


Sınav için okula gelen yarışmacılar, okul girişinde vakıf yetkilileri tarafından karşılandı. Ayrıca sınavın yapıldığı merkezlerin kapısına "Siyer Yarışmasına Hoş Geldiniz " yazılı olduğu afişler ve pankartlar asıldı.

4 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmanın temel amacı Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in hayatının okunması, anlaşılması ve yaşanmasıdır. Sınava giren yarışmacılar da ödüllerden ziyade Allah Resulünün hayatını okuma, öğrenme ve yaşama maksadıyla katıldıklarını belirttiler.

Kimlik kontrolünün ardından yarışmacılar sınav görevlileri tarafından içeriye alındı. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen ve 4 kategoride yapılan yarışma, saat: 11.00’de başladı.
1'inci ve 2'nci kategoride 60 soru ve 100 dakika cevaplama süresi, 3'üncü ve 4'üncü kategoride 80 soru ve 100 dakika cevaplama süresi olurken, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecek.

Paylaş: