Akşam:17:44 Yatsı:18:59
17 °C

Düşünce-der'den Mevlid Kandil Mesajı

Düşünce-der'den Mevlid Kandil Mesajı

Düşünce ve Kültür dayanışma derneği (Düşünce-der) Mevlid kandili vesileyle bir mesaj yayınladı

Düşünce  Kültür ve dayanışma derneği (Düşünce-der) Mevlid kandili vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Yayınlanan mesajda peygamberimizin dünyaya teşrifinin yıl dönümünde, onu anmak ,anlamak, sünnetini yaşamak  her Müslümanın üzerinde bir vazife olduğu belirtildi.

“Ey Resülüm  De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Ali imran 31).

Dünyada ve ahirette gerçek mutluluk ve huzura kavuşmanın yolu Allah'ın emirlerine tabii olmakla olur, bunun için Allah her kavme peygamberler göndererek  doğru yolu göstermiştir. Hazreti Muhammed(sav), bu peygamber halkasının sonuncusu olup bütün insanlığa gönderilmiş Ondan sonra da peygamber gelmeyecektir.

İnsanoğlunun kurtuluşu ona  indirilen Kuran-ı Kerime inanmak ve peygamberin  sünnetine tabi olmaktan geçer.  Bu münasebetle bu şerefli peygamberin dünyaya teşrifinin yıl dönümünde, onu anmak ,anlamak, sünnetini yaşamak kadın, erkek akıl baliğ olan  her Müslümanın vazifesidir.


 İslam ümmeti  ve coğrafyası olarak çok hassas bir dönemden geçtiğimiz,  şu zaman diliminde  dünyanın dört bir tarafından Müslümanların ve ezilmişlerin  feryat ve çığlıkları emperyalist ve sömürgeci güçlerin zulmü altında  yükselmekte, topraklar kan ve göz yaşı ile sulanmaktadır.   Ümmetin ve insanlığın tekrar kurtuluşa ve adalete kavuşmasının yegane reçetesi kutlu nebinin yoludur.

Sevincini yaşadığımız  bu kutlu nebinin doğumunun yıl dönümünün insanlığa özelde İslam ümmetinin yeniden uyanışına ve  kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allahtan diler Mevlid kandilinizi tebrik ederiz ”. Denildi.