Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam:17:44 Yatsı:18:59
17 °C

Otogardaki cinayete ilişkin 5 polis açığa alındı

 Otogardaki cinayete ilişkin 5 polis açığa alındı

​Batman Otogarı'nda bıçakladığı şahsın başında ölmesini bekleyen katile müdahale şekli tepki çeken ve haklarında soruşturma başlatılan 5 polis açığa alındı.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Batman Şehirlerarası Otobüs Terminalinde geçtiğimiz günlerde bıçakladığı şahsın başında ölmesini bekleyen katile müdahalede zafiyet gösteren ve haklarında soruşturma başlatılan polislerin açığa alındığını bildirdi.

Açıklamada, "28.08.2019 Çarşamba günü saat 15.15 sıralarında ilimiz Şehirler Arası Otobüs Terminali içerisinde kavga olduğu, kavgada kesici alet kullanıldığı ve kavgadan dolayı yaralı bir şahsın olduğu yönünde İlimiz Emniyet Müdürlüğüne yapılan ihbar üzerine olay yerine saat 15.19 da Emniyet Müdürlüğü ekipleri intikal etmiştir. Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde bir yaralı şahıs ve olayı gerçekleştiren şüpheli şahısın olay yerinde olduğunu görmeleri üzerine, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte yakalanmış olup, yaralı şahıs ise ambulans ile en yakın hastaneye sevk ettirilmiştir." denildi.

Olaya müdahale ihmali bulunan polislerin görevden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Konu ile ilgili olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden aynı gün idari yönden soruşturma başlatılmış olup, kademeli güç kullanmada zaafiyet gösteren ve müdahalede ihmalleri bulunduğu değerlendirilen görevliler görevden uzaklaştırılmıştır. Adli Tahkikat sonucu olayı gerçekleştiren R.K ve suça sürüklenen Çocuk A.K isimli şüpheli şahıslar tutuklanmıştır." (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)