Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin’de Sokağa bırakılan inekler yeşil alanlara zarar veriyor

Advert Nusaybin’de Sokağa bırakılan inekler yeşil alanlara zarar veriyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sahipleri tarafından sokağa bırakılan büyükbaş hayvanlar, yeşin alanlara zarar veriyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sahipleri tarafından sokağa bırakılan ve kontrol edilmeyen büyükbaş hayvanlar, parklar yanı sıra caddelerde tehlike saçıyor.

 

Nusaybin'de sahipleri tarafından sokağa bırakılan ve kontrol edilmeyen büyükbaş hayvanlar, parklar yanı sıra caddelerde tehlike saçıyor.

 

Nusaybin ilçe merkezinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar küçükbaş hayvanları ilçe dışındaki otlak yerlere götürürken bazı vatandaşların büyükbaş hayvanlarını sokaklara bırakıyor.

 

Özellikle Mardin Yolu Caddesi ve aşağısında bulunan Kocaeli Kardeşlik Parkı civarına bırakılan büyükbaş hayvanlar, parklara büyük zarar verdikleri bildirildi.

 

Büyükbaş hayvanların parklara girmesi nedeniyle özellikle gündüz saatlerinde çocuklarını parka bırakamadıklarını bildiren vatandaşlar, zaman zaman karşılaştıkları hayvan pisliği parkların kirlendiğini kaydetti.

 

Hayvanların parklara girmesini engellemek için belediyenin önlem almasını isteyen vatandaşlar, hayvan sahiplerinin de gelişi güzel hayvanlarını sokaklara ve parklara bırakmamasını istedi.(Cihat Şayık –İLKHA)