Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

TOKİ Konutlarında anahtar teslimi başladı

TOKİ Konutlarında anahtar teslimi başladı

Nusaybin'de yapımı tamamlanan TOKİ Konutlarında Cuma Gününden itibaren anahtar teslim işlemi başlayacağı bildirildi.

Kentsel Dönüşüm Ofisinde yapılan toplantıya İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Mesut Ağırakçe, Ak Parti İlçe Başkan vekili Adil Çelik, Tanıtım ve Medya Başkanı Abdullah Özel, Kentsel Dönüşüm Ofisi Nusaybin Sorumlusu Sercan Barut ve Emlak Yönetimi yetkilileri katıldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ağırakçe, daha önce kurası çekilen 4'üncü etaptaki konut anahtarlarının Cuma gününden itibaren hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacağını bildirdi.

Anahtar teslimi yapılacak etapta 11 adet 175 m2, 6 adet 90 m2, 6 adet 210 metre karelik konutlarda toplamda 342 mesken ve 36 ticari iş yeri olduğunu kaydeden Ağırakçe, ayrıca bölgede yapımı tamamlanan 1 adet cami, 1 adet taziye evi, 1 adet lise ve 1 adet parkın da gerekli resmi kurumlara teslim edileceğini ifade etti.

Anahtar teslimi için vatandaşların daha önce Uzlaştırma komisyonuyla yaptıkları sözleşmelerle Kentsel Dönüşüm Ofisine gelmesini isteyen Ağırakçe, buradan alınacak belgelerle hak sahiplerinin Fırat Mahallesinde bulunan Emlak Yönetimi Ofisine giderek anahtarlarını teslim alabileceğini sözlerine ekledi.