Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Viranşehir’de YKS koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Viranşehir’de YKS koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı İlçe Koordinasyon toplantısı yapıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçe Kaymakamı Ömer Dereci başkanlığında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı (YKS) İlçe Koordinasyon toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık makamında yapılan toplantıya, İlçe Belediye Başkan vekili Vecdi Özkan, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. Aslan Yunus Balan, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Aslan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan ve Büyükşehir İlçe Koordinatörü Salih Basık katıldı.

Toplantıda, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı (YKS) ilgili gerekli tedbir ve önlemler konuşuldu.

Viranşehir’de, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın ilki geçen yıl yapılmıştı. Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek YKS sınavına yaklaşık olarak 7 bin 500 öğrenci 65 okulda girecek. (Sabri Acet-İLKHA)