Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin`de halk Kadir Gecesi’ni ihya etmek için camilere akın etti.

Nusaybin`de halk  Kadir Gecesi’ni ihya etmek için camilere  akın etti.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde halk, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni camilerde ihya etti.

MARDİN - Mardin'in Nusaybin ilçesinde halk, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni camilerde ihya etti.

Mardinin Nusaybin ilçelerinde halk, tarihi camiye Kadir Gecesi’ni ihya etmek için akın etti. Cami içinde yer bulamayanlar cami dışında saf tuttu

Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen Kadir Gecesi’ni camilerde ihya etmek isteyen Nusaybinliler camilere ibadet etmek için akın etti. İlçedeki bütün camilerde Kadir Gece’si için programlar yapılırken camiler doldu taştı.<iframe width="551" height="337" src="https://www.youtube.com/embed/SGv9DjIMzPc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

İlçenin tarihi camisi olan Zeynel Abidin Camisi için Nusaybin müftülüğü özel program yaptı.

Akşam ezanıyla beraber iftarlarını açan Nusaybinliler Kadir Gecesi’ni tarihi camide ihya etmek için çocuklarıyla tarihi camiye akın etti.

Cami içerisi tıklım, tıklım dolarken erken gelmeyenler içerde kendilerine yer bulamadı. Cami avlusunda hasır sererek cemaatle saf tuttu.

Yatsı ezanıyla başlayan program teravih namazından sonra Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra İlçe Vaizi Mehmet Şara, Kadir Gecesi'nin önemini anlatan sohbet yaptı.

Yapılan sohbetten sonra program Mewlid-i Şerif okundu, ilahiler seslendirildi. Bol bol duanın edildiği programlarda tesbihat namazı kılındı. Program, İlçe vaizi Mehmet Şara'nın duasıyla sona erdi.

Nusaybinlilerin yoğun ilgi gösterdiği programda kadınların cami avlusunda uzun saflar oluşturduğu gözlendi.

Program sonrası halk, Zeynel Abidin ve kız kardeşi Sitti Zeynep'in türbesini ziyaret ederek dua etti.

Cami çıkışı vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. (Cihat Şayık - İLKHA)