Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin Belediye binasına polis görevlendirmesi

Nusaybin Belediye binasına polis görevlendirmesi

Mardin’in Nusaybin ilçe Kaymakamlığı, güvenlik nedeniyle Belediye Binasında bulunan güvenlik noktasına görevlendirme yaptı.


Mardin’in Nusaybin ilçe  Kaymakamlığı, güvenlik nedeniyle 14 Mayıs tarihinden itibaren Belediye Binasında bulunan güvenlik noktasına görevlendirme yaptı.

Nusaybin   Kaymakamlığı, güvenlik önlemleri çerçevesinden 14 Mayıs tarihinden itibaren Nusaybin Belediye binası girişine X-ray cşhazının konulması ve polis görevlendirmesi yaptı. Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik ve Koruma Bürolarına bağlı Amirler eşliğinde belediye binasına gelen polis ekipleri, Kaymakamlığın yazısını belediyedeki yetkililere tebliğ etti. Yapılan görüşmeler sonrası X-ray cihazının konulması iptal edilirken güvenlik noktasına görevlendirilen iki polis memuru görevlerine başladı.

“ Belediye polisin geri çekilmesi için girişimlerde bulundu”

Polis görevlendirilmesinden sonran Nusaybin Belediyesi polislerin geri çekilmesi için Nusaybin Kaymakamlığı ve Nusaybin Emniyet Müdürlüğü nezdinde girişimlere başladı.

Nusaybin Belediye başkanı Av. Semire Nergiz tarafından yapılan açıklamada, "Nusaybin Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimlerde, Belediyemizin bulunduğu konum nedeniyle güvenli ek bir güvenliğe ihtiyacı bulunmadığı iletildi. Belediye binamızda görevlendirilen polis memurlarının geri çekilmesi ve genel olarak Nusaybin Kaymakamlığı yazısının iptal edilmesi için yazışmalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor" denildi