Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin'de Ortaokulları arasında düzenlenen 'Umut Turnuvası' sona erdi

Nusaybin'de Ortaokulları arasında düzenlenen    'Umut Turnuvası' sona erdi

TÜGVA ile Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğiyle Ortaokulları arasında düzenlenen "Umudun Çocukları Sporla Gelecek için ter döküyor. Yusuf Aydın Anısına Nusaybin Umut Turnuvası" sona erdi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde  TürkiyeGençlik Vakfı (TÜGVA) ile Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübüişbirliğiyle Ortaokulları arasında düzenlenen  "Umudun ÇocuklarıSporla Gelecek için ter döküyor. Yusuf Aydın Anısına Nusaybin UmutTurnuvası" sona erdi.


ilçe Şehir Stadyumundan lig usulü yapılan turnuvanın son maçında AtatürkOrtaokulu ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu karşılaştı. Maçın başlama vuruşu,Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk ve TügvaNusaybin Temsilcisi Mehmet Emin Aydın'ın tarafından yapıldı. 3 - 3 beraberebiten maçın sonunda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu turnuva Şampiyonu olurken, GaziOrtaokulu ikinci, Atatürk Ortaokulu da üçüncü oldu.  Maçın bitimiyle beraber ödül programıdüzenlendi.Ödül programında konuşan TÜGVA Nusaybin Temsilcisi Mehmet Emin Aydın,"Sevgili çocuklar, Sizler bizim umudumuzsunuz. Sizler ülkemizin geleceğive yarınlarımızın teminatısınız. Sizler dünya üzerinde başarılı olan her birçocuktan daha büyük başarılara imza atacaksınız. Çünkü sizler yüreğinizdesevgi, cesaret ve merhamet taşıyan asil çocuklarsınız." dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Özcan Gül ise,"Burada asıl bulunuşumuzun sebebi siz kıymetli gençlersiniz. Sizlerlegurur duyduk. Bana göre bu organizasyona katılan 17 okul takımımız ve tümsporcularımız şampiyon oldular." şeklinde konuştu.


Konuşmalardan sonra dereceye giren takımlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetlerİl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve SporKulübü Genel Başkanı Özcan Gül, TÜGVA İl Temsilcisi Mesut Çetin, İlçeTemsilcisi Mehmet Emin Aydın, Eğitim Bir Sen temsilcisi Mehmet Şefak Kavak,Şehit ve Gazi Federasyon başkanı Levent Yüce, Aile ve Sosyal PolitikalarGençlik Spor Kulübü Türkiye Direktörü İbrahim İlhami Koç ve Midyat KanaatÖnderi Mehmet Mekan Taş tarafından madalya, kupa, forma ve spor ayakkabılarıverildi.  Ödül töreninden sonra hatırafotoğrafı çekildi. (Cihat Şayık-İLKHA)