USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

İmsak:04:58 Güneş:06:19
17 °C

Çetin: köy okulları öğretmenleriyle bir araya geldi.

Advert Çetin:  köy  okulları öğretmenleriyle bir araya geldi.

Mardin’in Nusaybin ilçesi Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Birleştirilmiş sınıfı olan köy okulları öğretmenleriyle bir araya geldi.

Mardin’in Nusaybin ilçesi Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Birleştirilmiş sınıfı olan köy okulları öğretmenleriyle bir araya geldi.Çetin, Öğretmenlerin kendi evlatları, kardeşlerine sahip çıktıkları gibi öğrencilere sahip çıkmasını istedi.

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda Birleştirilmiş Sınıfları olan Kırsal Mahalle (Köy) öğretmenleriyle yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürü Abdulğani Ak ve Köy öğretmenleri katıldı.

Nusaybin’in eğitimde derslik, öğretmen ve materyal anlamında her geçen gün daha iyiye gittiğini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Çetin, aynı iyileşmenin köy okullarında da yaşandığını bildirdi.

Göreve geldiği gün kendileri için uzak veya yakın köy sınırı olmadan herkese ulaşmaya çalışacaklarına dair açıklamasını hatırlatan Milli Eğitim Müdürü Çetin, Eğitim sezonu içerisinde tüm köy okullarını ziyaret etmeye çalıştığını söyledi.Ziyaretlere her zaman denetim için gitmediklerini, öğretmenlere moral verme, ihtiyaçlarını belirleme ve yalnız bırakmamak adına gittiklerini ifade etti.

 Çetin: “Feda edecek tek bir öğrencimiz yok”

Anne - baba ilgisiz olsa bile öğretmenimiz gerekli ilgiyi göstermesi gerektiğini belirten  Çetin  Okullarda önemsediğimiz en önemli konu okuma -  yazma, dört işlem bunun bahanesi olmaz

 
Çetin , “Önceliklerimizi kırsal mahallelerdeki okullara veriyoruz. Tüm köy okullarımızı ziyaret etmeye, eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızda uzak veya yakın köy yoktur. İyileşmelerimizle birlikte hala bazı eksiklerimiz var.

 Bazı köy okullarımızdaki bayan öğretmenlerimiz çatıya kadar temizliğine dikkat ediyor. Ama biz ilgisizlikle mücadele ediyoruz.

 
 Öğretmenlerimiz kırsal mahallelerdeki çocuklarımıza imkanları çerçevesinde en iyi eğitimi vermeliler. Anne - baba ilgisiz olsa bile öğretmenimiz gerekli ilgiyi göstermesi gerekir. Okullarda önemsediğimiz en önemli konu okuma -  yazma, dört işlem bunun bahanesi olmaz. Çocuk okumayı, konuşmayı, konuşulanı, okunanı anlamayı öğrenmelidir.


Çocuklarımızın okulu sevmesine öncülük etmelisiniz.
Bizim feda edecek tek bir öğrencimiz yok. Siz kendi çocuğunuzu, kardeşinizi feda edebiliyorsanız milletin çocuğunu feda ederseniz. Kendi çocuğunuza, kardeşinize nasıl sahip çıkıyorsanız köylerdeki çocuklara, öğrencilere de bu şekilde sahip çıkmalısınız. Bunlar olmazsa olmazımızdır. Bu konuda tavizimiz yoktur” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda Milli Eğitim Müdürü Çetin, Köy okulları öğretmenlerinin ihtiyaçlarını tespit etti, sorunlarını dinledi.(Cihat Şayık-İLKHA)