Akşam:17:44 Yatsı:18:59
17 °C

Nusaybin'de TOKİ Konutları kurası çekildi

Nusaybin'de TOKİ Konutları kurası çekildi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde TOKİ tarafından yapılan Fırat Mahallesi 7. Etapta bulunan 476 Mesken, 12 Ticari İş yeri ve 8 Kapıcı Dairesi kurası çekildi.


Mitanni Kültür Merkezinde hak sahipleri için yapılan kura çekilişine Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağırakçe, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün, Kentsel Dönüşüm Ofisi sorumlusu Sercan Barut ve hak sahipleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kentsel Dönüşüm Ofisi Sorumlusu Sercan Barut, Fırat Mahallesinde bulunan ve Etap 7 olarak bilinen bölgede bulunan 476 Mesken, 12 Ticari İş yeri ve 8 Kapıcı Dairesi kurasının Noter huzurunda hak sahipleri tarafından çekileceğini kaydetti.

Salonda bulunan vatandaşlara yönelik yapılan bilgilendirme açıklamasından sonra Nusaybin Noteri huzurunda hak sahipleri kuralarını çekti.
Nusaybin'de 14 Ocak'ta yapılan ilk kurada 4. Etapta bulunan 342 adet konut, 36 adet işyeri kurası çekilmiş bölgede 1 adet cami, her biri 32 derslikli 2 adet okul ve 1 adet taziye evi remi kurumlara teslim edilmişti.
İlçede toplam 12 etapta; 5 bin 51 adet konut, 498 adet dükkan, 5 adet cami, 4 adet taziye evi ve 3 adet okul inşaatı bulunuyor.
(Cihat Şayık –İLKHA)