Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin ilçe yönetimi üyeleri CHP'den istifa etti.

Nusaybin ilçe yönetimi üyeleri CHP'den istifa etti.

CHP Mardin İl Başkan Yardımcısı Berat Talayhan ile Nusaybin ilçe yönetimi üyeleri partiden istifa etti.

CHP Mardin İl başkan Yardımcısı Berat Talayhan, 27. Dönem Milletvekili Adayı Abdulkerim Talayhan ve Nusaybin yönetimi partiden istifa etti.

CHP Nusaybin İlçe binasında açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Talayhan, kendisi, CHP'den milletvekili adayı olan ağabeyi Abdulkadir Talayhan ile Nusaybin ilçe yönetiminin partiden istifa ettiklerini söyledi.

Talayhan, “Ben, CHP Mardin İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Kardeşim 27. Dönem Milletvekili adayıydı. Büyük Ağabeyim Nusaybin İlçe Başkanı’ydı. İl Başkan Yardımcısı, Milletvekili Adayı ve Nusaybin ilçe yönetimi olarak hepimiz CHP'den istifa ediyoruz.

Göreve başladığımızdan beri maddi ve manevi durumlardan hiç birinden kaçmadık. Görevimiz neyi gerektiriyor ise ben, kardeşlerim, Nusaybin İlçe Başkanlığı, Nusaybin İlçe Yönetimi ve üyeleriyle birlikte her şekilde en iyisini yaptık. Ama il başkanı başta olmak üzere bulunduğumuz duruma dair teşkilattan hiç bir destek alamadık. Bu koşullarda CHP'deki pozisyonumuzdan istifa ediyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin, Cihat Şayık – İLKHA)