Akşam:17:44 Yatsı:18:59
17 °C

Nusaybin’de Huda Par’dan Baştabip Dr. Ay’a ziyaret

Nusaybin’de Huda Par’dan Baştabip Dr. Ay’a ziyaret

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Huda Par ilçe teşkilatı, Nusaybin devlet hastanesi baştabibi Mehmet Emin Ayı makamında ziyaret etti.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Huda Par ilçe teşkilat başkanı Halil Talayhan ve beraberinde bir heyetle,  Nusaybin devlet hastanesi baştabibi Mehmet Emin Ay’ı makamında ziyaret etti.

Hastane Başhekimlik makamında gerçekleşen ziyarete HÜDA PAR Nusaybin  İlçe teşkilat başkanı  Halil Talayhan, yardımcısı Seyfettin Ağırman ve beraberindeki heyet iştirak etti.

Baş hekimliğe yapılan bu ziyarettin halkın kendilerine ilettikleri sorun ve şikayetlerin iletilmesi doğrultusunda  gerçekleştiğini belirten  Talayhan, “ ilçemizde başarılı  bir şekilde  hizmet veren Nusaybin devlet hastanesinin  çalışanları ve yönetimi adına  size teşekkür ederiz.

Bu ziyareti asıl gerçekleştirmemizin sebebi halkımızdan hastane ile ilgili gelen şikâyetleri iletmek ve bu şikayetler hakkında görüş alışverişinde bulunmaktır

bu sorunların başında hastanemizde diş hekimliği kliniği sorunu, EMAR cihazının olmayışından dolayı insanlarımızın çevre il ve ilçelere gönderilmesi, kadın doğum, uroloji ve çocuk uzmanı doktorların olmayışı veya yetersiz oluşları nedeniyle yaşanan sıkıntıları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirmiş bulunmaktayız”. Dedi

Hüda Par’ın heyetinin bu anlamlı  ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür eden Mehmet emin ay “  hastanemizle ilği gündeme gelen sorunların  giderilmesi konusunda  gereken çalışmalar yapılmaktadır  soruların  temelinde  ekipman ve personel sıkıntısıdır  hastanemizle aynı koşullardaki hastanelerde 90 yakın temizlik personeli varken bizde bu sayı 30 dur   ayrıca Suriye’deki durumdan dolayı ilçemiz ne şekilde etkilenecek bilmiyoruz bu durumdan dolayı EMAR cihazına  ihtiyacı var dır. açığı bir an önce giderilmesi gerekir bunun için çaba harcıyoruz ” dedi. 

HUDA PAR yetkilileri de konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.  Ziyaret  karşılıklı  iyilik temennileriyle son buldu. (Cihat Şayık- İLKHA)