USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Türkiye Öğrenci Meclisi Nusaybin'e Kütüphane yaptı

Advert Türkiye Öğrenci Meclisi Nusaybin'e Kütüphane yaptı

15. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi tarafından Şehit Gökhan Osman Karaduman adına yapılan Kütüphanenin açılışı yapıldı.

15. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi tarafından Şehit GökhanOsman Karaduman adına yapılan Kütüphanenin açılışı yapıldı.Nusaybin Ortaokulunda yaptırılan Kütüphanenin açılışkurdelesi, Mardin Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Nusaybin Milli Eğitim MüdürüÜmit Çetin, 15. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi kâtibi Görkem Ulusoy veöğrenciler tarafından kesildi. Açılışa katılanlar daha sonra Şehit Gökhan OsmanKaraduman adına yapılan Kütüphaneyi gezdi.


Burada açıklama yapan Mardin Milli Eğitim Müdürü Sarı,Nusaybin'in ilim ve bilim şehri olduğunu belirterek dünyanın ilküniversitesinin Nusaybin'de olduğunu kaydetti. Kütüphanenin Nusaybin'e yakışırbir kütüphane olduğunu ifade eden Sarı, 15. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisineolmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ettiğini söyledi.


Türkiye Öğrenci Meclisi olarak Nusaybin'e kütüphane yapmanıngururunu yaşadıklarını belirten 15. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi kâtibi GörkemUlusoy ise: "Türkiye Öğrenci Meclisi olarak bugün Nusaybin'e geldik.Şehidimiz Gökhan Osman Karaduman adına bir Kütüphane yaptık. Emeği geçen ÜlküOcaklar ailesine, Trabzon Ülkü Ocakları İl Başkanı, Akçaabat Ülkü Ocakları İlçeBaşkanı, Beşikdüzü Ülkü Ocakları İlçe Başkanı ve yöneticilerine teşekkürediyorum. Şehidimizin vasiyetini yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz.Şehidimiz gibi kahraman evlatlarımız inşallah burada yetişir. Onlar için yaptık,inşallah onlara yararlı olacaktır"  şeklinde konuştu.


Açılıştan sonra Mardin İl Milli Eğitim Müdürü tarafındanŞehit Gökhan Osman Karaduman Kütüphanesi tabelasını asarken program okunanduayla sona erdi.