USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin'de 'Haydi baba Camiye' programı

Advert Nusaybin'de  'Haydi baba Camiye' programı

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde TÜGVA 'Haydi baba Camiye' sloganıyla başlatılan program yoğun ilgi görüyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde  TÜGVA tarafından "Haydi Baba Camiye" sloganıyla başlatılan program, çocuklar ve babaları  tarafından yoğun ilgi ile karşılandı 


Tügva tarafından başlatılan "Haydi Baba Camiye"  kampanyası ile  çocuklar babaları ile sabah namazlarını ilçenin tarihi camisi olan Zeynel Abidin camisinde kıldı. 

Tarihi Zeynel Abidin Camisinde yapılan cami buluşmasına , İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ümit Çetin, Tügva Başkanı Mehmet Emin Aydın ve Tügva yönetimi, Nusaybin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nurettin Şimşek, İlçe Din-Bir Sen Temsilcisi Ahmet Ersan, Sosyal Hizmetler Müdürü Ümran Gündüz  ile orta okul öğrencileri ile babaları katıldı.
Program hakkında açıklama yapan Tügva Nusaybin başkanı Aydın: “Sabah Namazlarını geleceğimiz olan genç kardeşlerimizle beraber Peygamber Efendimizin (sav) Torunlarından  Zeynel Abidin hazretlerinin manevi huzuru olan Zeynel Abidin camisinde eda ettik.

Sabah Namazı  programıyla milli – manevi değerlerimize  sahip çıkan, şuurlu Yeni Nesil Gençliğimizin manevi dünyasına  bir katkımızın olması bizim için en büyük kazanımdır.
Nusaybin’de Ortaokullu öğrencilerimize yönelik  böyle güzel ve anlamlı bir programın ilk defa Vakfımız tarafından yapılması biz ayrıca gururlandırdı.

 Gönüllü olarak sabah namazı programına gelmek isteyen, kendi okullarındaki idarelerine başvurularını yapmış ve velilerinden  izinleri alınmış olan Ortaokullu  öğrencilerimizi servisle camiye getirip tekrar evlerine bırakıyoruz.
13 hafta yani 1 dönem boyunca her hafta  Pazar  Sabah Namazına  gelen öğrencilerimize  TÜGVA olarak Bisiklet hediye ediyoruz.  Nusaybin gençliğimiz için manevi, kültürel, sportif etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecektir. Programımıza katılımlarından dolayı , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Ümit Çetin ve katılım sağlayan  bütün öğrenci velilerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  Cami çıkışında öğrencilere  aydılar tesisinde kahvaltı ikram edildi (Cihat Şayık –İLKHA)

 

  • Nusaybin'de 'Haydi baba Camiye' programı

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9