USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin Devlet Hastanesine atanan Baştabip törenle göreve başladı

Advert Nusaybin Devlet Hastanesine  atanan  Baştabip törenle göreve başladı

Nusaybin Devlet Hastanesine atanan Baştabipliğine atanan Mehmet Emin Ay törenle görevine başladı .

-  Nusaybin Devlet Hastanesine Baştabipliğine atanan Mehmet Emin Ay eski Baştabip Dr. Selim Önverdi ve hastane personelleri katıldığı  törenle göreve başladı

Törene Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Mehmet Emin Ay, eski Baştabip Dr. Selim Önverdi ve Nusaybin Devlet Hastanesi personelleri katıldı. Görevi Ay'a devreden Önverdi, görevinde başarılar diledi. Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Ay da Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Birliği Daire Başkan yardımcılığına atanan eski baştabip Önverdi'yi tebrik etti.

Nusaybin Devlet Hastanesinde daha önce Baştabip Yardımcılığı ve Baştabiplik yaptığını ve kendisinin de doğma büyüme Nusaybinli olduğunu kaydeden Dr. Ay: "Bizim için bu bayrak yarışıdır. Personelin büyük bölümüyle daha önce çalışmıştık. Bizim buradaki amacımız insanımıza, memleketimize daha iyi hizmet etme çabasıdır. İnşallah hep birlikte Nusaybin'e en iyi şekilde hizmet vereceğiz" dedi.

 

-DEVİR TESLİM TÖRENİNDE SAĞLIK PERSONELLERİ İHTİYAÇLARI DİLE GETİRDİ

Törene katılan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz da devir teslim yapan eski ve yeni baştabibe yeni görevlerinde başarılar diledi. Yavuz daha sonra salonu dolduran personele söz hakkı vererek Nusaybin Devlet Hastanesi ve personelin sorunlarını dinledi.

Törende söz alan sağlık personelleri ve görevliler, daha önce basında da yer alan Diş Polikliniğinde cihaz ve malzeme sorunu, Diyaliz Ünitesi eksikleri ve Acil Serviste Uzman Doktor yetersizliğini dile getirdi.

Sorunları dinleyen Mardin İl Sağlık Müdürü Yavuz ve Baştabip Ay, eksiklerin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını dile getirdi.